VšĮ Centro Poliklinika

Nes sveikata svarbiausia! Pavasario dekoracija

Širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos prevencinė programa

Širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupės atrankos ir prevencijos programa teikiama vyrams nuo 40 m. iki 54 m. amžiaus imtinai ir moterims nuo 50 m. iki 64 m. imtinai, vieną kartą per metus. Dėl dalyvavimo programoje reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. 

Programos priemonės:
kartą per 1 metus šeimos gydytojas nustato rizikos veiksnius ir, jei reikia, sudaro individualų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos planą. Jei gydytojas nustato, kad širdies ir kraujagyslių ligų tikimybė yra didelė, siunčia pacientą į specializuotus centrus išsamiau ištirti, prireikus – skiria gydymą. Svarbu žinoti, kad  kartą per metus nemokamai gali būti nustatoma gliukozės, cholesterolio, trigliceridų koncentracija kraujyje, atliekama elektrokardiograma ir kiti tyrimai, parodantys, ar pacientą galima priskirti didelės rizikos grupei.

Šioje programoje dalyvaujantiems asmenims paslaugos teikiamos NEMOKAMAI.

Širdies ir kraujagyslių ligos visame pasaulyje siejamos su netinkama žmonių gyvenimo būdu: nesveika mityba (per didelis riebalų, cholesterolio, druskos vartojimas), rūkymas, sumažėjęs fizinis aktyvumas, antsvoris, negydomas padidėjęs arterinis kraujospūdis ar cukrinis diabetas. Lietuvos ir užsienio patirtis rodo, kad galima išvengti daugelio širdies ir kraujagyslių ligų bei pailginti žmonių gyvenimo trukmę. Svarbiausia – perprasti ligos prigimtį, nustatyti ją skatinančius rizikos veiksnius anksčiau nei pasireiškia klinikiniai ligos simptomai ir atkakliai jų vengti.


 

Registruotis