VšĮ Centro Poliklinika

Nes sveikata svarbiausia! Pavasario dekoracija

Muzikos terapija

VšĮ Centro poliklinikos Psichiatrijos dienos stacionare ( Vytenio g. 59, Vilnius) teikiama mokama individuali muzikos terapija vaikams ir suaugusiems. Pasiteirauti ir registruotis telefonu (8 5) 213 9373 arba (8 5) 244 2244.

Muzikos terapija kaip mokslo šaka susiformavo XX amžiaus viduryje. Nors muzikos gydomasis poveikis buvo jau minimas senovės civilizacijose.

Muzikos terapija – psichoterapijos rūšis, sveikatos priežiūros veikla, kurią vykdo kvalifikuotas muzikos terapeutas, padedantis žmonėms pagerinti, palaikyti, atstatyti bei stiprinti sveikatą, į pagalbą pasitelkiant muziką, įvairias muzikines išraiškos priemones bei terapinius santykius. Didelis dėmesys atitenka kliento terapiniams poreikiams, muzikos poveikio išgyvenimui bei muzikinei saviraiškai.

Muzikos terapija dar vadinama „neverbaline“ psichoterapija. Jos klientais gali būti: neišnešioti naujagimiai; raidos sutrikimų turintys vaikai, negebantys verbalinei komunikacijai; insultą patyrę pacientai, kurie turi pažeistas kalbos funkcijas; ligoniai, kenčiantys dėl įvairių psichinių sutrikimų ar ligų, kuriems sunku apjungti mintis į vientisą sakinį. Tokiose sudėtingose situacijose, kur žodis praranda galią, į pagalbą ateina muzika, kaip jausmų kalbos išraiška.

Susidomėjimą muzikos terapija parodo vis daugiau visuomenės žmonių, kurių terapinis tikslas – savęs pažinimas, saviraiška, asmenybės augimas.

Terapijos metu muzika tampa „mediumas“, padedantis klientui užmegzti ryšį su savimi ir jį supančia aplinka. Klientas geba patirti savivokos, saviraiškos, savirealizacijos procesą. Taip yra skatinamas įsisąmoninti gyvenimo procesus ir prisiimti atsakomybę už savo būvį. Klientų dvasiniai, psichiniai, fiziniai sunkumai yra susiejami su muzikinėmis/ kūrybinėmis išraiškos priemonėmis, kurios padidina įsisąmoninimą bei veda į visapusišką sveikimą.

 Centro poliklinikoje taikoma muzikos terapija vaikams ir suaugusiems.

Individuali muzikos terapija vaikams

„Vaikystė skirta žaidimams“
Žaidimų metu vaikas sugeba įsisavinti visą informaciją, kuri reikalinga jo natūralioje raidoje.
Kiekvienas vaikas turi savo individualų gyvenimo tempą, bendravimo ypatumus, suvokimo galimybes bei didžiulę amplitudę emocinių išraiškų. Tik augant ir bręstant tenka prisitaikyti prie bendro visuomenės ritmo...
Vaikams, kuriems sekasi sunkiau įveikti daugelį aplinkos reikalavimų, kviečiame į muzikinę- terapinę- žaidimų erdvę.

Muzika padeda bendrauti, žaisti, pažinti jausmus, išreikšti emocijas, nurimti, prisitaikyti aplinkoje, sumažinti įtampą, atsipalaiduoti, patirti naujus išgyvenimus. 
Ji skirta vaikams, kuriems reikia įdėti daugiau laiko, dėmesio ir pastangų, kad galėtų atlikti įprastus kasdieninius darbus.  Muzikos terapijos erdvėje, žaidimo / improvizavimo būdu galima įveikti daug kylančių sunkumų. Muzikos klausymas, grojimas, dainavimas, žaidimas – leidžia būti tokiu koks esi arba tapti tokiu, kokiu nori būti.

Individuali muzikos terapija suaugusiems

Muzikos terapija – tai galimybė kitaip spręsti susiklosčiusias problemas.
Individualūs užsiėmimai skirti žmonėms turintiems: 

  • psichosomatinius sutrikimus;
  • psichinius sutrikimus;
  • išsekimą;
  • įvairius fizinius negalavimus, lėtinį skausmą;
  • įvairius gyvenimo sunkumus.

Užsiėmimuose praktikuojama su kvėpavimu, balso improvizacijomis, kūno atpalaidavimu ir aktyvinimu, garsų tyrinėjimu, muzikavimu (improvizavimas, klausymas).
Pagrindinis dėmesys žmogaus asmeniniam tobulėjimui, savivertės stiprinimui, emocinės ir fizinės būklės gerinimui, resursų atradimams, kūrybiškumo skatinimui, skausmo palengvinimui, baimių ir traumuojančių išgyvenimų suvaldymams, bendravimo įgūdžių lavinimui, atsipalaidavimui.  

Muzikos terapija moterims

Muzikos klausymas – tai galimybė užpildyti savo sielos tuštumą.
Muzikinė improvizacija – galimybė išreikšti save, emocijas, jausmus.
Bendras muzikavimas – tai dalyvavimas gyvenimo tėkmėje. Tai galimybė, kuri leidžia būti ir tapti Kūrėja. Pasidalinti savo patirtimi ir priimti naujus patyrimus.
Kartais jausmų, emocijų, išgyvenimų tiek daug, kad trūksta žodžių juos įvardinti, suvokti, išreikšti.
Muzika, jos klausymas ar improvizavimas iššaukia prisiminimus, sukelia vaizdinius, pažadina svajones. Muzikos terapijos sesijų metu į pagalbą pasitelksime kvėpavimo technikas, vokalines improvizacijas, muzikines – temines improvizacijas, muzikos klausymą, gilaus atsipalaidavimo technikas, teatrines išraiškas. Jei atėjo noras ir laikas pokyčiams, reikalingas palaikymas, esate laukiamos muzikos terapijos erdvėje.