VšĮ Centro Poliklinika

Nes sveikata svarbiausia! Pavasario dekoracija

Širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos prevencinė programa

Širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupės atrankos ir prevencijos programa teikiama vyrams nuo 40 m. iki 54 m. amžiaus imtinai ir moterims nuo 50 m. iki 64 m. imtinai, vieną kartą per metus. Dėl dalyvavimo programoje reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją. 

Programos priemonės:

  • informavimas apie didelę širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę, programoje numatytų tyrimų atlikimas, šios tikimybės įvertinimas, pirminės prevencijos priemonių plano sudarymas;
  • siuntimas išsamiai įvertinti širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę į kraujagyslių ligų prevencijos padalinius (KPP), jei paciento būklė atitinka programos sąlygas;
  • išsamus širdies ir kraujagyslių ligų tikimybės įvertinimas kraujagyslių ligų prevencijos padaliniuose;
  • nustačius, kad tikimybė susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis ypač didelė, užtikrinama ilgalaikė prevencinė priežiūra bei atliekami pakartotiniai tyrimai.

Šioje programoje dalyvaujantiems asmenims paslaugos teikiamos NEMOKAMAI.

Širdies ir kraujagyslių ligos visame pasaulyje siejamos su netinkama žmonių gyvenimo būdu: nesveika mityba (per didelis riebalų, cholesterolio, druskos vartojimas), rūkymas, sumažėjęs fizinis aktyvumas, antsvoris, negydomas padidėjęs arterinis kraujospūdis ar cukrinis diabetas. Lietuvos ir užsienio patirtis rodo, kad galima išvengti daugelio širdies ir kraujagyslių ligų bei pailginti žmonių gyvenimo trukmę. Svarbiausia – perprasti ligos prigimtį, nustatyti ją skatinančius rizikos veiksnius anksčiau nei pasireiškia klinikiniai ligos simptomai ir atkakliai jų vengti.


 

Registruotis