VšĮ Centro Poliklinika

Nes sveikata svarbiausia! Pavasario dekoracija

Haloterapijos paslaugos

VšĮ Centro poliklinikos įrengtame Druskų kambaryje, adresu Pylimo g. 3, pirmas aukštas, 127 kab., teikiamos haloterapijos paslaugos.

Haloterapija – tai nevaistinis gydymo ir profilaktikos metodas. Pagrindinis halokameros veiksnys, veikiantis į organizmą, yra prisotinta susmulkintų valgomosios druskos (natrio chlorido) dalelių aplinka, kurios oro sudėtis yra panaši į natūralių druskos kasyklų oro sudėtį. Į patalpą pučiamas sausas aukšto dispersiškumo druskos aerozolis, kuris pasižymi teigiamu poveikiu organizmui. Druskos dalelės itin mažos, lengvai nusėda ant odos paviršiaus, pasiekia net apatinius kvėpavimo takus. Kvėpuojant tokiu oru kvėpavimo takų gleivinė tampa atsparesnė aplinkos dirgikliams, mažėja bronchų gleivinės uždegimas, palengvėja kosulys, pagerėja atsikosėjimas, kvėpavimas pro nosį, gerėja odos būklė. Šio gydymo metodo principas – „Kvėpuoju ir sveikstu“.

Haloterapija taikoma sergant įvairiomis lėtinėmis kvėpavimo organų, odos ir alerginėmis ligomis, organizmo imuniteto stiprinti, emocinei būklei gerinti.

Haloterapija nerekomenduojama ūmių būklių metu, karščiuojant, kraujuojant, sergant nekontroliuojamu aukštu kraujo spaudimu ar nestabilia širdies ir kraujotakos sistemos liga, tuberkulioze, piktybiniais augliais, paūmėjus psichikos ligoms.

Haloterapijos procedūros trukmė 30 min. vaikams ir 40 min. suaugusiems. Rekomenduojamas 8–15 procedūrų kursas.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, nustatęs haloterapijos poreikį bei paciento ligos atitikimą ligai ir būklei, kurių gydymui skirtos haloterapijos išlaidos apmokamos PSDF biudžeto lėšomis, skirs 5 haloterapijos procedūras suaugusiems ir 7 haloterapijos procedūras vaikams.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo konsultacijai reikalingas šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto (alergologo, pulmonologo, otorinolaringologo, dermatologo, psichiatro ir kt.) siuntimas.

Dėl mokamų haloterapijos paslaugų galite kreiptis:
• Druskų kambarys, Pylimo g. 3, 127 kabinetas, tel. (8 5) 210 5875;
• Skambučių centras tel. (8 5) 244 2244;
• Pylimo g. 3, Registratūra;
• Rašyti el. paštu drusku.kambarys@pylimas.lt.