VšĮ Centro Poliklinika

Nes sveikata svarbiausia! Žiemos dekoracija

Odontologinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos

Pirminės odontologinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos – tai nespecializuotų kvalifikuotų odontologinių sveikatos priežiūros paslaugų, teikiamų pagal gydytojo odontologo medicinos normos reikalavimus, kompleksas.

Odontologijos klinika teikia pirminio lygio odontologines paslaugas vaikams ir suaugusiems visuose pirminės asmens sveikatos priežiūros centruose. Odontologijos klinikoje teikiamos vaikų (6–14 m.) krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis paslaugos, apmokamos PSDF lėšomis.

Antrinio lygio gydytojo ortodonto paslaugos teikiamos Naujamiesčio PASP centre (Kalinausko g. 4, Vilnius), 404 kab. Informacija tel. (8 5) 244 2244. Būtinas gydytojo siuntimas. 

Antrinio lygio gydytojo burnos chirurgo paslaugos teikiamos Naujamiesčio PASP centre (Kalinausko g. 4, Vilnius), 404 kab. Informacija tel. (8 5) 244 2244. Būtinas gydytojo siuntimas.
Burnos chirurgija – specializuota odontologijos šaka, kurios metu burnos ertmėje atliekamos įvairios chirurginės procedūros. Burnos chirurgija apima ne tik dantų, bet ir liežuvio, burnos gleivinės, seilių liaukų, žandikaulių, sinusų patologijų ar navikų diagnostiką ir chirurginį gydymą.

Klinikos misija – teikti pacientams pažangiausiomis technologijomis pagrįstas, saugias, kokybiškas, atitinkančias pacientų poreikius ir interesus, odontologijos paslaugas.
Odontologijos klinikoje naudojamos naujausios, Lietuvoje aprobuotos gydymo, plombavimo bei dezinfekcijos ir sterilizacijos medžiagos.

Gyventojai, (išskyrus vaikus ir vyresnius, besimokančius dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, bet ne ilgiau iki jiems sukanka 24 metai, ir socialiai remtinus asmenis, kai jie pateikia gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyriaus atitinkamą pažymą) prisirašę prie VšĮ Centro poliklinikos už teikiamas odontologines paslaugas moka tik už plombines medžiagas, atsižvelgiant į šių medžiagų kiekį ir tuo metu poliklinikoje galiojančias kainas.

Naujas skaitmeninis panoraminis rentgeno aparatas, veikiantis Diagnostikos centre, skirtas visiems, kuriems dėl kaulinių deformacijų, lėtinių dantų ligų ar kitų patologijų reikėtų atlikti panoraminę dantų nuotrauką.
Panoraminė rentgeno nuotrauka (ortopantomograma) – svarbi diagnostinė priemonė odontologijoje. Tai nuotrauka, kuri parodo bendrą viršutinio ir apatinio žandikaulio vaizdą bei sinusus. Ji svarbi bendrai dantų ir žandikaulių būklei įvertinti, gydymui planuoti ir vertinti.

Informacija ir registracija tel. (8 5) 244 2244.

Teisę į dantų protezavimo paslaugas turi:

1. asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
2. asmenys, kurie yra pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais;
3. vaikai;
4. asmenys, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos (reikia pateikti atitinkamos srities gydytojų specialistų konsiliumo išvadą, patvirtinančią dantų protezavimo pagrįstumą (forma 027/a).

 Dantų protezavimo paslaugos kompensuojamos iš PSDF biudžeto tik asmenims:

1. kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties (kompensuoja ne daugiau 463,13 balo);
2. kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (nudilusi daugiau kaip 1/3 danties vainiko) (kompensuoja ne daugiau 463,13 balo);;
3. kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5 ir 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm. aukščio (kompensuoja ne daugiau 1424,99 balo);
4. vaikams, jei kramtymo sistema dar vystosi, protezuojama naudojant laikinus dantų protezus, pagamintus laboratorijoje ar odontologijos kabinete iš polimerizuojamų polimerų, arba standartinius apsauginius metalinius vainikėlius (kompensuoja ne daugiau 236,36 balo);;
5. vaikams, jei kramtymo sistema yra iš esmės susiformavusi, protezuojama naudojant ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezus (kompensuoja ne daugiau 1424,99 balo);
6. jei po taikyto specifinio (spindulinio ir (ar) chemoterapinio) gydymo burnos ertmėje yra mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties (kompensuoja ne daugiau 1424,99 balo);
7. jei atlikta burnos ertmės, veido ir žandikaulių operacija su minkštųjų audinių šalinimu ir (ar) žandikaulių srities kaulo rezekcija (kompensuoja ne daugiau 1424,99 balo).

Jei faktinės dantų protezavimo išlaidos buvo didesnės, nei nustatyta kompensuojamoji suma, likusią dalį asmuo turi sumokėti pats.

Asmenys pakartotinai į TLK sąrašą gali būti įrašyti ne anksčiau kaip po 3 metų nuo dantų protezavimo paslaugų kompensavimo dienos.

 

Dokumentus dėl dantų protezavimo iš PSDF registruoja visi gydytojai odontologai. Būtina išankstinė registracija tel.  (8 5) 244 2244.

Teisės aktai reglamentuojantys dantų protezavimo paslaugų teikimą:
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2009 m. rugsėjo 11 d. įsakymas Nr. V-743
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016 m. liepos 13 d. įsakymas Nr. V-934,

Registruotis