VšĮ Centro Poliklinika

Nes sveikata svarbiausia! Pavasario dekoracija

Psichologinės pagalbos tarnybos

Mūsų įstaiga siekia suteikti realią psichologinę pagalbą, galimybę spręsti aktualias problemas čia ir dabarneatidėliojant, todėl Centro poliklinikoje medicinos psichologo paslaugos teikiamos Psichikos sveikatos klinikoje ir Budinčio gydytojo tarnyboje. Tikimės, kad ši psichologinė pagalba taps nuolatine bei prieinama visiems gyventojams.

Budinčio gydytojo tarnyboje (toliau – BGT) teikiama skubi pirminė ambulatorinė psichologinė pagalba asmenims, kurie išgyvena krizines situacijas.

Konsultuotis su medicinos psichologais BGT savaitgaliais ir šventinėmis dienomis bei naktimis gali:

  • Asmenys, kurie galvoja apie savižudybę, mėgino / ketina žudytis, kurie patyrė artimojo netektį ar nežino kaip elgtis įtardami, kad jų pažįstamas žmogus gali pakelti prieš save ranką;
  • Artimieji, žmonės, esantys šalia, yra dar viena itin pažeidžiama grupė, apie kurią dažnai nepagalvojama, tačiau esant krizinei situacijai jiems taip pat būtina psichologinė pagalba.
  • Paslauga gali būti teikiama ir anonimiškai, t. y. į BGT konsultuotis pas psichologą atvykę žmonės gali neprisistatyti.
  • Konsultuotis pas psichologus savaitgaliais taip pat gali ateiti vaikai ir paaugliai.

KREIPTIS:

  • darbo dienų vakarais ir naktimis nuo 20.00 val. iki 7.00 val., ir savaitgaliais, šventinėmis dienomis – visą parą, kai žmonės jaučiasi vieniši, ieško emocinės paramos – Budinčio gydytojo tarnyba (Pylimo g. 3, 131 kab., tel. (8 5)  252 7218). Daugiau informacijos čia;

VšĮ Centro poliklinikos Psichikos sveikatos klinikoje (toliau – PSK) teikiamos medicinos psichologo paslaugos prisirašiusiems prie VšĮ Centro poliklinikos PSK pacientams.

Pacientai, kurie neprisirašę prie VšĮ Centro poliklinikos PSK, gali kreiptis į PSK dėl skubios pirminės ambulatorinės psichologinės pagalbos esant krizinei situacijai: turint minčių apie savižudybę, mėginant / ketinant žudytis, patyrus artimojo netektį.  

KREIPTIS:

  • darbo dienomis nuo 7.00 val. iki 20.00 val. – Psichikos sveikatos klinika (Vytenio g. 59, 3 aukštas, tel. (8 5)  265 8564 arba (8 5) 244 2244. Daugiau informacijos čia;

Žemiau pateikiamos Lietuvoje veikiančios tarnybos, kuriose telefonu ir internetu emocinę paramą teikia specialiai tam paruošti savanoriai, o psichologinę pagalbą – psichikos sveikatos specialistai. Skambučiai šiais numeriais yra nemokami. Skambučius apmoka Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

„Jaunimo linija“
Pagalbą teikia savanoriai http://www.jaunimolinija.lt
Kasdien, visą parą 8 800  28888

„Vaikų linija“
Pagalbą teikia savanoriai www.vaikulinija.lt 
11.00–21.00 (I–VII) 116 111, Algirdo g. 31, Vilnius

„Vilties linija“
Pagalbą suaugusiems teikia savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai https://www.viltieslinija.lt/;  vilties.linija@gmail.com
Kasdien, visą parą 16 123

„Pagalbos moterims linija“
Pagalbą teikia savanoriai ir psichikos sveikatos profesionalai www.moters-pagalba.ltpagalba@moteriai.lt
Kasdien, visą parą 8 800 66366

„Linija Doverija“
Pagalbą paaugliams ir jaunimui rusų kalba teikia savanoriai-moksleiviai
16.00–20.00 (II–VI) 8 800 77277

„Tėvų linija“
Konsultacinė pagalba telefonu pozityvios tėvystės klausimais, kylančiais tėvams, įtėviams, globėjams
17.00–21.00 (I–V) 8 800 90012