deco 3
Skambučių centras (8 5) 244 2244
Išplėstinė

VšĮ Centro poliklinika vykdo projektą „Inovatyvi pagalba šeimai – mes kartu“

2019 08 28

Nuo 2019 rugsėjo mėn.  iki 2020 metų rugsėjo mėn  VšĮ Centro poliklinika vykdys projektą „Inovatyvi pagalba šeimai – mes kartu“. Projektą finansuoja Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas.

 Projekto tikslas - padėti šeimoms atpažinti, suprasti ir patenkinti  savo vaikų fizinius, emocinius poreikius, stiprinti fizinę ir psichinę sveikatą, kurti visavertišką tarpusavio santykį.

Su projekte dalyvaujančiomis šeimomis dirbs specialistai: psichologas, ergoterapeutas, muzikos, dailės, kūno ir judesio terapeutai. Bus vykdomos šios veiklos: psichologo konsultacijos, ergoterapija, muzikos, dailės, kūno ir judesio terapijų užsiėmimai.

Projektas skirtas šeimoms (tėvams ir vaikams) auginančioms 3-7 metų amžiaus vaiką, turintį gydytojo nustatytą raidos sutrikimą.

Projekto nauda - tėvai galės tiesiogiai aptarti jiems aktualius klausimus ir kylančius sunkumus, taip pat jie gaus papildomos informacijos ir žinių apie raidos sutrikimus. Terapijos suteiks galimybę išmokti atpažinti bei išreikšti emocijas ir jausmus, patirti nusiraminimą, lavins kūrybinį mąstymą bei palankų prisitaikymą, naujų elgesio būdų atradimą, įgalins saviraišką bei savęs pažinimą, savo stipriųjų pusių atskleidimą. Taip bus stiprinami tėvystės įgūdžiai, pasitikėjimas savimi. Užsiėmimo metu sustiprės tėvų ir vaikų emocinis ryšys, formuosis pozityvus tėvų požiūris į vaiko negalią, o tai teigiamai paveiks tarpusavio santykius. Užsiėmimų metu šeimos atras efektyvių tarpusavio komunikavimo būdų. Visa tai sustiprins šeimos, kaip sistemos funkcionavimą.

Šeimos, norinčios dalyvauti  projekte gali susisiekti telefonu 8 603 12465

El. paštu inovatyvi.pagalba@gmail.com

Turėti vaiko diagnozę patvirtinantį dokumentą