VšĮ Centro Poliklinika

Nes sveikata svarbiausia! Pavasario dekoracija

Slauga namuose: greičiau, paprasčiau, efektyviau

2014 02 11

Pirmą kartą Lietuvoje pradėtos teikti slaugos namuose ir paliatyviosios pagalbos elektroninės paslaugos. Dabar pacientai medikų paslaugas gali užsisakyti internetu, o sunkius ligonius prižiūrintys slaugytojai ir medikai savo darbą gali atlikti greičiau, operatyviai suteikti reikiamą pagalbą ir gydymą.

Vilniaus Centro poliklinika projektą įgyvendino panaudojusi Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas. Bendra projekto vertė 1,5 mln. litų. Projekto partneriai: Vilniaus rajono centrinė poliklinika ir Vilniaus rajono Nemenčinės poliklinika.

VšĮ Centro poliklinika naująsias paslaugas Pasaulinę ligonių dieną pristatė visuomenės ir žiniasklaidos atstovams. Tiesioginę video transliaciją iš paciento namų stebėjo ir sveikatos apsaugos ministras V. P. Andriukaitis bei Vilniaus miesto meras A. Zuokas, projekto partneriai. Ministras pasveikino poliklinikos vadovą ir visą komandą, įgyvendinusius tokį pažangų, sektiną projektą.
„Džiaugiamės, kad modernios technologijos leidžia mums teikti greitesnę ir kokybiškesnę pagalbą namuose slaugomiems pacientams. Vizitai į namus užsakomi internetu, o slaugytojai, aprūpinti mobilia įranga, gali išsyk atlikti reikalingus tyrimus ir jų rezultatus realiu laiku nusiųsti gydytojui internetu. Tai leidžia pacientui nedelsiant sulaukti reikiamos pagalbos ir gydymo“, – sako Centro poliklinikos direktorius Kęstutis Štaras.
Iki šiol pacientai, kurie dėl sunkios sveikatos būklės negali atvykti į polikliniką, bet jiems būtina profesionali sveikatos priežiūros specialistų pagalba, norėdami gauti šių specialistų teikiamas paslaugas namuose (pvz. žaizdų priežiūra), susidurdavo su gana didelėmis biurokratinėmis kliūtimis. Dažnai šiems pacientams sunku ar jie visiškai negali judėti, tačiau norėdami užsiregistruoti poliklinikoje, turi patys ar jų artimieji atvykti į polikliniką pildyti popierinius dokumentus. Sukurtos elektroninės paslaugos sudaro galimybę pacientams internetu prisirašyti prie poliklinikos ar užsisakyti slaugos paslaugas. Gydytojams ir slaugytojams nebereikia pildyti daug įvairių popierinių dokumentų, o sutaupytą laiką jie gali skirti pacientui. Slaugytojai dabar aprūpinti kompiuterizuota įranga ir paciento namuose gali atlikti reikiamus tyrimus, o jų duomenis iš karto internetu nusiųsti gydytojui į polikliniką. Jis nedelsdamas juos įvertina ir skiria reikiamas medicinines procedūras, kurias iš karto gali atlikti slaugytojas.

Jau dvyliktus metus gyvuojanti Centro poliklinika vadinama reformų, renovacijų ir pažangos poliklinika. Naujausia medicininė įranga, modernios laboratorijos, aukščiausios kvalifikacijos, patyrę medikai garantuoja geriausią sveikatos priežiūrą. Per metus poliklinikoje apsilanko daugiau kaip 1 milijonas pacientų.

Mobili medicinine iranga

Mobili medicininė įranga

K.Staras dekoja partneriams

K. Štaras dėkoja partneriams

Ministras V.P.Andriukaitis

Ministras V. P. Andriukaitis