VšĮ Centro Poliklinika

Nes sveikata svarbiausia! Žiemos dekoracija

Profilaktika geriau nei gydymas

2022 06 02

VšĮ Centro poliklinikos Moterų klinikos vedėja Elektra Teiberienė kviečia moteris dėl gimdos kaklelio vėžio tikrintis profilaktiškai. „Pas ginekologą periodiškai lankytis turėtų visos moterys be išimties: ir jaunos, ir vyresnės, turinčios vaikų ir niekad negimdžiusios, gyvenančios lytinį gyvenimą ir šiuo metu neturinčios lytinių santykių. Programa skirta tirti sveikas moteris, o nustačius riziką susirgti gimdos kaklelio vėžiu jas apsaugoti nuo ligos. Nereikia laukti simptomų, nes atsiradus skausmui, kraujavimui, liga dažnai jau būna pažengusi. Profilaktinis patikrinimas trunka vos 10 minučių, jis nėra skausmingas, na, gal šiek tiek nemalonus. Gavusios teigiamą ŽPV tyrimo atsakymą moterys neretai puola į neviltį, ieško kaltų, tačiau noriu pažymėti, kad visos, kurios dalyvauja prevencinėje programoje, laimi. Koks rezultatas bebūtų, mes joms galime padėti. Kitaip nei simptominio pažengusio gimdos kaklelio vėžio atveju, kuomet gydymas yra ilgas, skausmingas ir varginantis procesas tiek pačiai pacientei, tiek jos šeimai ir artimiesiems,“ – užbėgti ligai už akių kviečia gyd. E. Teiberienė.
2021 metais VšĮ Centro poliklinikoje atlikta apie 9000 gimdos kaklelio citologinių tyrimų (iš jų - apie 7000 pagal Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių programą), nustatyta apie 500 ligos atvejų, iš jų - aukštos rizikos ikivėžinių pokyčių rasta apie 200 moterų.
Daugiau informacijos – Viktorijos istorija: nemokamas profilaktinis tyrimas laiku perspėjo apie galimą ligą, skaityti čia.