VšĮ Centro Poliklinika

Nes sveikata svarbiausia! Pavasario dekoracija

Informacija ir pagalba šeimoms išgyvenančioms kūdikio netektį

2017 05 16

VšĮ Ugdymo ir konsultavimo centras nuo 2013 m. teikia pirmines nemokamas konsultacijas moterims patyrusioms persileidimą, gimus negyvagimiui ar netekus kūdikio pirmaisiais jo gyvenimo metais.

Kiekvienais metais Lietuvoje apie 5000 šeimų netenka kūdikio po priešlaikinio ar savalaikio gimdymo arba patiria persileidimą. Kūdikio netektis nėštumo, gimdymo metu ar po gimimo yra traumuojantis gyvenimo įvykis. Šie išgyvenimai dažnai tampa komplikuotu gedulu dėl mažo aplinkinių palaikymo, įvykio netikėtumo ir staigumo, informacijos trūkumo kaip bendrauti ir kaip padėti išgyventi netektį tokioms šeimoms. Kūdikio netektis daro stiprią psichologinę įtaką tolimesniam šeimos gyvenimui, todėl labai svarbi tinkama savalaikė pagalba po netekties.

VšĮ Ugdymo ir konsultavimo centras kartą per mėnesį organizuoja paramos grupes, kuriose tėvai dalinasi savo išgyvenimais ir palaiko vieni kitus, taip pat yra įkūręs interneto svetainę www.kudikionetektis.lt, kuri skirta padėti moterims, vyrams ir jų artimiesiems netekus kūdikio. Tinklalapyje pateikta informacija turėtų padėti suprasti, kokie klausimai užgula kiekvieno praradusio kūdikį pečius ir į ką kreiptis prireikus patarimo ar pagalbos.