VšĮ Centro Poliklinika

Nes sveikata svarbiausia! Pavasario dekoracija

Mokamos psichologo konsultacijos

2015 05 14

 

        Pastaruoju metu,  didėjant psichologinės pagalbos poreikiui ir atsižvelgiant į miesto gyventojų pageidavimus, VšĮ Centro poliklinikos Psichiatrijos dienos stacionaro skyriuje (Vytenio g. 59, Vilnius) nuo šių metų gegužės 4 dienos pradėta teikti nauja mokama paslauga – psichologinė pagalba ir psichologinis konsultavimas. Šia paslauga gali pasinaudoti asmenys, nepageidaujantys gydytojo psichiatro konsultacijos.

Kuo psichologinė pagalba ir konsultacijos skiriasi nuo psichiatro konsultacijų?

Tiek vieno, tiek kito specialisto darbo su klientu pradžia yra panaši: pirmiausia specialistai stengsis išsiaiškinti, kokie sunkumai ir nusiskundimai Jus paskatino kreiptis ir ieškoti pagalbos, ar seniai šie sunkumai yra Jūsų gyvenimo sudėtinė dalis. Gali būti, kad geriau suprastų Jūsų būseną, psichologas atliks keletą tyrimų susijusių su atminties, dėmesio, mąstymo ir kitais psichiniais procesais, atliks tyrimus kurių metu paprašys Jūsų ką nors nupiešti. Visų šių psichodiagnostinių tyrimų neatlieka gydytojas psichiatras, be to, skirtingai nuo gydytojo, kuris, surinkęs reikiamą informaciją, paskiria medikamentinį gydymą, psichologas neskiria vaistų, o motyvuoja klientą kuo aktyviau dalyvauti savo gyvenimo pokyčių  procese. Dar vienas ypatumas, skiriantis medikamentinę ir psichologinę pagalbą, tai yra apsilankymų dažnumas. Jei gydytojas, paskyręs medikamentinį gydymą, su pacientu susitinka tik retkarčiais, norėdamas pasitikrinti, kaip veikia vaistai, tai su psichologu susitinkama vieną kartą per savaitę. Atsižvelgdamas į kliento emocinę būklę, atliktų tyrimų rezultatus psichologas kartu su klientu aptaria, kuria (pagalbos) planą ir teikiamų psichologinių konsultacijų eigą. Kartais psichologinės pagalbos besikreipiantis žmogus, nori greitų pokyčių, greito rezultato, pamiršdamas, kad esamos psichologinės problemos formuojasi ne vienerius metus, yra žmogaus patirtų ir išgyventų įvykių pasekmė, todėl suprantama, kad įveikti jas reikia laiko. Taigi labai svarbi psichologinės pagalbos (konsultacijų rezultato) dalis yra paties kliento aktyvumas, noras gilintis į save, noras padėti sau remiantis šalia esančio specialisto žiniomis, palaikymu ir pagalba.  

Tikimės, kad ši apžvalga padės suprasti naujai siūlomos paslaugos svarbą ir apsispręsti, ar psichologinė pagalba šiuo metu Jums reikalinga ir tinkama.

Pageidaujantys gauti mokamas psichologo konsultacijas, turi registruotis internetu (nuoroda registracijai čia)  arba Skambučių centro tel. (8 5) 244 2244. Siuntimas nereikalingas.

Teikiamų mokamų psichologo paslaugų įkainius galite peržiūrėti čia

PASTABA. Dėl vairavimo, ginklo įsigijimo, akademinių atostogų pažymų išdavimo, prašome kreiptis į Psichikos sveikatos klinikos registratūrą tel.: (8 5) 265 8564.

 

Parengė psichologė Ilona Butautienė