VšĮ Centro Poliklinika

Nes sveikata svarbiausia! Pavasario dekoracija

Ir medicinoje iš Lietuvos galima pasimokyti

2015 01 26
Ir medicinoje is Lietuvos galima pasimokyti

Modernėjant technologijoms bei siekiant užtikrinti geresnę pacientų priežiūrą, medikams nuolat tenka keistis patirtimi – vykti į kitas šalis bei priimti svečius savose įstaigose. Vis dažniau mūsų medikai ne tik mokosi, bet ir dalinasi savo pasiekimais, juolab, kad pasigirti tikrai turime kuo. Tuo įsitikino trečiadienį Vilniaus miesto VšĮ Centro poliklinikoje apsilankę medikai iš Rusijos.

Medicinos paslaugas teikiančios įmonės „Curae“ direktorius Aleksejus Kolobajevas bei privačios klinikos „Ona“ vyriausioji slaugytoja Tatjana Michailova domėjosi, kaip poliklinikai pavyko įdiegti modernias technologijas bei apmokyti personalą jomis naudotis. Svečiams buvo parodytos poliklinikos laboratorijos, pristatytos reabilitacijos galimybės, Terapijos ir dienos chirurgijos skyrius.

„Ar pas jus yra pacientų? Jokių eilių ir taip švaru“, — stebėjosi atvykėliai. Pasak jų, abi gydymo įstaigos domisi galimybėmis, kaip naujos technologijos gali palengvinti gydytojų darbą bei pagerinti pacientų gydymo sąlygas. VšĮ Centro poliklinikos direktorius doc. dr. Kęstutis Štaras džiaugėsi pasiekimais, tačiau prisiminė, kad naujoves įdiegti nelengva. „Truko kelis metus, kol pacientai priprato, kad gyvų eilių nebėra. Teko mokyti ir slaugytojas, ir gydytojus, raginti juos paaiškinti pacientams, kad į priėmimą registruojamasi internetu bei telefonu“, – pasakojo jis.

Pasak svečių, nemažai problemų Rusijoje sukelia bendradarbiavimo tarp informatikų bei medikų trūkumas: juk būtent jis palengvina tai, kad gydytojai ir slaugytojos lengviau naudojasi kompiuterinėmis programomis, lengviau ir greičiau pildo duomenis. Svečiams pristatyta ir viena pažangiausių Europoje slaugos ir paliatyviosios pagalbos informacinė sistema: poliklinikos slaugytojai pacientus lanko su mobiliais įrangos krepšiais bei planšetiniais kompiuteriais, leidžiančiais atlikus tyrimus, būtinas procedūras bei visą informaciją išsyk perduoti gydytojui.

VšĮ Centro poliklinikos patirtimi domisi ir kai kurios Baltarusijos gydymo įstaigos, trišalė bendradarbiavimo sutartis pasirašyta ir su Kazachstano Almatos Medicinos mokykla bei Almatos miesto 23-iąja poliklinika. Šalys bendradarbiauja diegiant e-sveikatos paslaugas bei modernias technologijas, gerinant sveikatos priežiūros įstaigų vadybą. Ilgus metus poliklinika bendradarbiauja ir su Italijos Lanciano miesto sveikatos priežiūros specialistais, socialiniais darbuotojais: drauge ruošiami projektai, rengiamos specialistų stažuotės.

„Dalinimasis patirtimi – naudingas visiems. Specialistai turi galimybę pasitobulinti, įgyja naujų idėjų, plečia savo akiratį“, – sako doc. dr. K. Štaras.