VšĮ Centro Poliklinika

Nes sveikata svarbiausia! Pavasario dekoracija

Informacija pacientams

2021 12 01

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. liepos 3 d įsakymu Nr. V-1610 „Dėl Benzodiazepinų ir benzodiazepinų dariniams priskiriamų bei panašaus veikimo mechanizmo vaistinių preparatų skyrimo ir vartojimo mažinimo ar nutraukimo metodinių rekomendacijų patvirtinimo“, bet kurios specialybės gydytojas, skirdamas šios grupės vaistus, turi pagrįsti jų skyrimą nustatydamas diagnozę. Todėl esveikata.lt informacinėje sistemoje privaloma tvarka įves Jums nustatytos psichiatrinės diagnozės, pagal kurią skiriamas medikamentas, ligos kodą. Šie sveikatos duomenys matomi bet kuriam sveikatos priežiūros specialistui, pas kurį pacientas lankosi, jam prisijungus prie sveikatos priežiūros specialisto paskyros portale esveikata.lt, taip pat ir Jums prisijungus prie paciento paskyros.
Informuojame, kad teisinis reglamentavimas neapriboja šeimos gydytojų ar kitų specialybių gydytojų teisių išrašyti minėtus vaistus, tik apibrėžia tvarką, kuria privaloma vadovautis juos išrašant, skiriant vaisto dozę, vartojimo dažnumą, gydymo kurso trukmę, siekiant jų vartojimo mažinimo ar laipsniško nutraukimo. Tokiu atveju tinkamas pagal įsakymo reikalavimus surašytas siuntimas būtų labai naudingas gydytojui psichiatrui, kad būtų užtikrinta konsultacijos kokybė.
Taip pat informuojame, kad esant skubios psichiatrinės pagalbos reikalaujančioms būsenoms, būtina kreiptis į psichiatrijos ligonines ir įstaigas, teikiančias stacionarias psichiatrijos paslaugas (žiūrėti čia).
Psichologinė pagalba prieinama ne tik psichikos sveikatos centruose, bet ir visuomenės sveikatos centruose bei Centro poliklinikos budinčio medicinos psichologo kabinete (Pylimo g. 3 kiekvieną dieną nuo 20.00 iki 7.00 val., poilsio ir švenčių dienomis visą parą – pastaruosiuose galima ir anoniminė psichologinė pagalba.