VšĮ Centro Poliklinika

Nes sveikata svarbiausia! Pavasario dekoracija

Įdiegta nauja magnetinio rezonanso sistema „OPTIMA MR360“

2015 02 10
optima mr360

Magnetinio rezonanso sistema „OPTIMA MR360“ – tai pirmasis ir kol kas vienintelis uždaro tipo 1.5 teslos magnetinio rezonanso tomografas valstybinėje ambulatorinės grandies asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, turintis papildomą programinę įrangą, leidžiančią anksti aptikti sąnarių kremzlės degeneracinius pakitimus. Tai išskirtinis superlaidus 1,5 teslos magnetas su didelės skiriamosios gebos daugiaprofilinėmis ritėmis atskiroms kūno dalims bei ypač jautriais antigeniniais režimais.

Magnetinio rezonanso tomografija (MRT) – tai vienas pažangiausių ir naujausių diagnostinių tyrimo metodų šiuolaikinėje medicinoje. MRT tyrimo metu naudojamas superlaidus 1,5 teslos magnetas, kurio pagalba išgaunamas detalus minkštųjų audinių ir vidaus organų vaizdas. Tai pats saugiausias tyrimas be kenksmingo jonizuojančios spinduliuotės (radiacijos) poveikio žmogaus organizmui.
 
Magnetinio rezonanso tomografija pritaikyta atlikti:
• Galvos smegenų, stuburo, sąnarių, kaulų, kremzlinio audinio, dubens, urogenitalinės sistemos, pilvo organų ir kt. tyrimus be ir su kontrastine medžiaga;
• Galvos ir kaklo kraujagyslių bei periferinių kraujagyslių tyrimus (kontrastinius ir nekontrastinius angiografinius tyrimus).

Galimybė tyrimo metu:
• Panaudoti kelias rites vienu metu (diagnostiniais tikslais, pvz.: įtariant nugaros smegenų patologiją, DS);
• Diagnozuoti pilvo organų patologiją greičiau ir išsamiau, pritaikant kontrastinės medžiagos injektorių 1,5 teslos magneto aplinkoje;
• Per trumpą laiką atlikti MRT su sudėtingiausiais režimais ir smulkiais pjūviais;
• Vienu metu atlikti tyrimą ir gaunamų vaizdų rekonstrukciją.

Magnetinio rezonanso tomografija yra tiksliausia ir patikimiausia priemonė anksti diagnozuojant išsėtinę sklerozę, hidromieliją, siringomieliją, kitas sunkiai nustatomas ligas.

Tyrimas atliekamas, kai visi kiti diagnostiniai tyrimo metodai yra nepakankamai informatyvūs, o diagnozę patikslinti būtina.
 
MRT prieinama visiems VšĮ Centro poliklinikos pacientams bei Lietuvoje ir užsienyje gyvenantiems asmenims.
 
MRT atlikimo absoliučios indikacijos:
• Intrakranialinė patologija (pirminiai galvos smegenų augliai ir metastazės, išeminiai ir hemoraginiai smegenų infarktai, infekcinės ligos, įgimtos anomalijos, kraujagyslių patologija, demielinizuojančios centrinės nervų sistemos ligos, trauminiai pažeidimai, intrakranijinė hipertenzija ir hidrocefalija, degeneracinės galvos smegenų ligos, pooperacinės komplikacijos);
• Nugaros smegenų ir stuburo patologija (pirminiai nugaros smegenų augliai, metastazės, siringomielija ir įvairios kilmės cistos, demielinizuojančios ligos, įvairios kilmės mielopatijos, įskaitant uždegiminius procesus, degeneraciniai stuburo (slankstelių ir tarpslankstelinių diskų) pokyčiai, įgimtos anomalijos, trauminiai pokyčiai ir pooperacinės būklės, smulkūs daugybiniai lūžiai);
• Sąnarių patologija (meniskų bei raiščių plyšimai, uždegimai);
• Angiografija – neinvazinis kraujagyslių tyrimas, leidžiantis vizualizuoti kraujagysles (arterijas ir venas), veninius sinusus. Kraujagyslių rekonstrukcijas galima apžiūrėti įvairiose plokštumose, kas padeda tiksliai nustatyti pakitimų vietą, santykį su aplinkinėmis struktūromis, nustatyti stambių arterijų okliuziją ankstyvoje išeminio insulto stadijoje (2-48 val.), 3 mm ir didesnėms aneurizmoms diagnozuoti.

Santykinės indikacijos – pacientų jautrumas jodo preparatams, kai negalima atlikti kompiuterinės tomografijos tyrimo, naudojant kontrastines medžiagas.

Magnetinio rezonanso tomografijos tyrimas neatliekamas, jei jūsų organizme yra:
• Širdies stimuliatorius arba poodinis defibriliatorius;
• Smegenų kraujagyslių kabutės ar metalinės plokštelės po neurochirurginių operacijų;
• Metalinės kabutės kitose kūno vietose po laparoskopinių operacijų (pilvo srityje);
• Dirbtiniai širdies vožtuvai ir kraujagyslių, akių bei ausų implantai;
• Metaliniai implantai, naudojami kaulų lūžiams gydyti, po stuburo operacijų;
• Intrauterinės spiralės (tik moterims), pirmas nėštumo trimestras;
• Sveriantiems daugiau nei 130 kg.


Magnetinio rezonanso tomografijos paslaugą Jums suteiks Radiologijos ir funkcinės diagnostikos skyriaus radiologijos technologai ir gydytojai radiologai.
Dėl MRT tyrimo atlikimo teirautis tel. (8 5) 244 2244.
Paslaugos teikiamos darbo dienomis nuo 7.00–20.00 val., nuo vasario 7 d. ir šeštadieniais nuo 9.00–15.00 val.

Vilniaus teritorinės ligonių kasos (TLK) pacientams su gydytojo specialisto siuntimu paslauga apmokama privalomojo sveikatos draudimo lėšomis. Ne Vilniaus TLK pacientams arba neturintiems gydytojo specialisto siuntimo tyrimas – mokamas.