VšĮ Centro Poliklinika

Nes sveikata svarbiausia! Pavasario dekoracija

Europos imunizacijos savaitė

2020 04 20

Pasaulinė Sveikatos Organizacija (PSO) ir Europos regionas 2020 m. balandžio 20-26 d. mini Europos imunizacijos savaitę, kurios šių metų šūkis „Vakcinos veikia“ (#VaccinesWork).
Pažymint Europos imunizacijos savaitę siekiama didinti visuomenės supratimą apie vakcinacijos svarbą, kuri leidžia užkirsti kelią vakcinomis valdomų ligų plitimui. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, užkrečiamosios ligos kasmet sudaro iki 20 proc. visų registruotų ligų Lietuvoje.
COVID-19 pandemija akivaizdžiai parodė, kokią lemiamą reikšmę jos suvaldyme turės naujai sukurta vakcina ir kokią įtaką visuomenės sveikatai turi visi šiuo metu skiriami profilaktiniai skiepai. Centro poliklinika prisideda prie šios savaitės minėjimo ir atkreipia visų pacientų dėmesį, kad karantino laikotarpiu Lietuvoje, vadovaujantis 2020 kovo 14 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ ir Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijos vadovo sprendimu „Dėl sveikatos priežiūros įstaigų darbo organizavimo paskelbus karantiną Lietuvos Respublikos teritorijoje“, planiniai skiepijimai įstaigoje vykdomi, numatant pacientų srautų valdymą.
2020-ieji metai pasaulyje skirti pagerbti visas (-us) Slaugytojas (-us) ir Akušeres (-ius), kurių darbas, skleidžiant teisingas, įrodymais pagrįstas žinias apie skiepijimo reikšmę apsaugant kūdikius, vaikus, nėščiąsias ir suaugusiuosius nuo labai sunkių ligų, yra be galo svarbus ir reikalingas. Dėkojame savo įstaigos slaugytojams ir akušeriams už kompetenciją ir komandinį darbą imunoprofilaktikos srityje, mokėjimą bendrauti su pacientais – viešinant planinių skiepijimų naudą, didinant visuomenės supratimą apie skiepų, kurie leidžia užkirsti kelią vakcinomis valdomų ligų plitimui, svarbą.

Nuoroda: http://www.ulac.lt/naujienos/pranesimai-spaudai/europos-imunizacijos-savaite-bus-pazymima-kita-savaite