Skambučių centras (8 5) 244 2244
Išplėstinė

Odontologinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos

Pirminės odontologinės asmens sveikatos priežiūros paslaugos – tai nespecializuotų kvalifikuotų odontologinių sveikatos priežiūros paslaugų, teikiamų pagal gydytojo odontologo medicinos normos reikalavimus, kompleksas.

Odontologijos klinika teikia pirminio lygio odontologines paslaugas vaikams ir suaugusiems visuose pirminės asmens sveikatos priežiūros centruose. Odontologijos klinikoje teikiamos vaikų (6–14 m.) krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis paslaugos, apmokamos PSDF lėšomis.

Antrinio lygio gydytojo ortodonto paslaugos teikiamos Diagnostikos centre (Pylimo g. 3, Vilnius), 313 kab. Daugiau informacijos telefonu (8 5) 251 4058. Būtinas gydytojo siuntimas.

Antrinio lygio gydytojo burnos chirurgo paslaugos teikiamos Naujamiesčio PASPC (K. Kalinausko g. 4), 404 kab. Informacija tel. (8 5) 244 2244. Būtinas gydytojo siuntimas.
Burnos chirurgija – specializuota odontologijos šaka, kurios metu burnos ertmėje atliekamos įvairios chirurginės procedūros. Burnos chirurgija apima ne tik dantų, bet ir liežuvio, burnos gleivinės, seilių liaukų, žandikaulių, sinusų patologijų ar navikų diagnostiką ir chirurginį gydymą.

 

Klinikos misija – teikti pacientams pažangiausiomis technologijomis pagrįstas, saugias, kokybiškas, atitinkančias pacientų poreikius ir interesus, odontologijos paslaugas.
Odontologijos klinikoje naudojamos naujausios, Lietuvoje aprobuotos gydymo, plombavimo bei dezinfekcijos ir sterilizacijos medžiagos.

Gyventojai, (išskyrus vaikus ir vyresnius, besimokančius dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, bet ne ilgiau iki jiems sukanka 24 metai, ir socialiai remtinus asmenis, kai jie pateikia gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyriaus atitinkamą pažymą) prisirašę prie VšĮ Centro poliklinikos už teikiamas odontologines paslaugas moka tik už plombines medžiagas, atsižvelgiant į šių medžiagų kiekį ir tuo metu poliklinikoje galiojančias kainas.

Naujas skaitmeninis panoraminis rentgeno aparatas, veikiantis Diagnostikos centre, skirtas visiems, kuriems dėl kaulinių deformacijų, lėtinių dantų ligų ar kitų patologijų reikėtų atlikti panoraminę dantų nuotrauką.
Panoraminė rentgeno nuotrauka (ortopantomograma) – svarbi diagnostinė priemonė odontologijoje. Tai nuotrauka, kuri parodo bendrą viršutinio ir apatinio žandikaulio vaizdą bei sinusus. Ji svarbi bendrai dantų ir žandikaulių būklei įvertinti, gydymui planuoti ir vertinti.

Informacija ir registracija tel. (8 5) 244 2244.

DANTŲ PROTEZAVIMO PASLAUGŲ TEIKIMO IR IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO IŠ PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO TVARKA

Teisę į dantų protezavimo paslaugas turi

apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu:
• asmenys, kuriems sukako senatvės pensijos amžius;
• nedarbingi arba iš dalies darbingi asmenys;
• vaikai iki 18 metų.

Dantų protezavimo išlaidos kompensuojamos iš PSDF biudžeto TIK ASMENIMS:
• kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties;
• kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio);
• kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm storio.

Pacientų dėmesiui!
Pranešame, kad nuo 2016 m. lapkričio 1 d. keičiasi  SAM ministro 2005-01-21 įsakymas „DĖL DANTŲ PROTEZAVIMO PASLAUGŲ TEIKIMO IR IŠLAIDŲ KOMPENSAVIMO IŠ PRIVALOMOJO SVEIKATOS DRAUDIMO FONDO BIUDŽETO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“:

  • asmenys pakartotinai į TLK sąrašą gali būti įrašyti ne anksčiau kaip po 3 metų nuo dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimo dienos (įsakymo 22 p.);
  • dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos vaikams, kurių kramtymo sistema dar vystosi, kai protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų, arba standartiniais apsauginiais metaliniais vainikėliais, ne daugiau kaip 202,73 balų, ir vaikams,  kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavo, kai protezuojama ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezais, išskyrus dantų protezų gamybai skirtas skaitmenines technologijas – ne daugiau 1222,20 balų (įsakymo 8 p.);
  • forma Nr. 027/a su išvada dėl dantų protezavimo poreikio išduodama, antrinio ar tretinio lygio odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugas teikiančios įstaigos, gydytojų odontologų konsiliumo (įsakymo 12 p.).

Dokumentų dantų protezavimui priėmimo tvarka:

Dokumentų priėmimo vieta
Centro poliklinikos ODONTOLOGIJOS KLINIKA, K. Kalinausko g. 4,
kab.406, tel. (8 5) 266 57 69
Dokumentų priėmimo grafikas
Dokumentai priimami kasdien, išskyrus kiekvieno mėnesio antrą trečiadienį.
Dokumentų priėmimo laikas
nuo 8.00 iki 12.00 val. Daugiau informacijos tel. (8 5)  266 5769

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2009 m. rugsėjo 11 d. įsakymas Nr. V-743  ir Priedas: 1 - 8 
Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016 m. liepos 13 d. įsakymas Nr. V-934

Registruotis